sobota, 19 sierpnia 2017

KANEBO - poczuj piękno

Źródło: KaneboFirma Kanebo została założona już w 1887 roku i jest jedną z bardziej znanych i popularniejszych konglomeracji firm, która zajmuje się ogólnie pięknem, kulturą oraz życiem codziennym. Firma zajmuje się produkcją oraz dystrybucją kosmetyków, leków (na receptę i bez recepty), mody damskiej oraz męskiej, a także artykułów spożywczych! Nie wiem czy wiecie, ale (!) kosmetyki stanowią zaledwie 1/3 bazę przychodów firmy (zaznaczając, iż firma zajmuje się dystrybucją  w całej Azji, a także Europie. Co ciekawe, posiadają również swoje ekskluzywne placówki w Stanach Zjednoczonych.). Kanebo w swojej ofercie posiada kosmetyki, produkuje tkaniny; jedwabne, bawełniane, wełniane i z innych materiałów, dodatkowo sama odzież firmy jest produkowana i dystrybuowana dla Christian Dior, Jean Lanvin oraz innych projektantów znanych na skalę światową. Część zajmująca się żywnością tworzy mrożone desery, napoje, gumy do żucia oraz produkty typu instant. Obiekty produkcyjne Kanebo zlokalizowane są w Ameryce Północnej i Południowej, Europie i wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, a także w Japonii.

HISTORIA FIRMY

Firma Tokyo rozwija się w międzynarodowym przemyśle tekstylnym!

Nie wiem, czy wiecie, ale firma Kanebo, która powstała  w 1887 roku, zajmowała się przetwórstwem bawełny w Tokio, z siedzibą w Kanegafuchi. Swoje działania zaczęła w 1889 roku od przędzenia bawełny na nici, a sama firma przyjęła godło pochodzące z przekrojowego rysunku wrzeciona gwintu, znalezionego w brytyjskim raporcie o przędzeniu. W roku 1893 Kanebo zmieniła nazwę na spółkę Spinning Kanegafuchi i założyła znak towarowy posiadający dzwonek świątynie oraz napis Kanegafuchi.

Ważnymi etapami wczesnych lat Kanebo było uruchomienie nowych operacji, takich jak tkactwo tkanin bawełnianych. Następnie firma zajęła się przędzeniem i sprzedażą jedwabiu, otwierając przędzalnie w Kioto w 1908 roku.W 1923 roku otwarto dla swoich pracowników bezpłatną klinikę medyczną w Hyogo. Po owym roku trzęsienie ziemi zniszczyło oryginalną fabrykę w Kanegafuchi, firma nie odbudowała jej.

Kanebo rozszerzyła dystrybucję i uruchomiła nowe przedsięwzięcia biznesowe w latach 20. i 30. XX wieku. Handel międzynarodowy rozpoczął się od założenia południowoamerykańskiej firmy kolonialnej w 1928 roku i poszerzył swoją działalność do Stanów Zjednoczonych w roku 1935. W samej Japonii powstała firma serwisowa Kanebo w 1931 roku, aby zarządzać sklepami detalicznym w całym kraju. Rok 1934 zapoczątkował produkcję włókna chemicznego oraz lnianego. Co ciekawe, chemicy wynalexli pierwsze japońskie włókno syntetyczne - KANEBIAN. 

Niestety, II wojna światowa przerwała operacje Kanebo, gdyż prawie wszystkie obiekty zostały zniszczone w Japonii oraz poza granicami kraju. Firma ponownie rozpoczęła swoją działalność w 1947 roku oraz zmodyfikowała godło firmy.

Źródło: Google


Powojenna dywersyfikacja oraz rozbudowa.

W latach 60. i 70. XX wieku firma Kanebo zintensyfikowała się w nowe obszary działalności, w tym kosmetyki, odzież, gotowe potrawy i farmaceutyki i rozszerzała się o nowe dziedziny przemysłu tekstylnego. W 1961 roku Kanebo nabył operacje wytwarzania kosmetyków firmy Kanegafuchi Chemical Industries. Firma Kanebo utworzyła 14 punktów sprzedaży w całej Japonii, aby dystrybuować kosmetyki najwyższej jakości. Kanebo założył laboratorium w Paryżu w 1965 roku i otworzył w Odawarze nową fabrykę kosmetyków w 1969 roku, a samą produkcję odzieży rozpoczął w 1964 roku, kiedy firma podpisała umowę licencyjną z francuskim projektantem mody Christian Dior w celu produkcji i dystrybucji modnych  modeli męskich i damskich w Japonii. Dla Warnaco, Inc., Kanebo zaczął produkować i sprzedawać koszulki męskie pod marką Hathaway.

Źródło: Google


Kanebo Haris, Inc., powstała w 1964 roku jako producent wyrobów cukierniczych, kiedy Kanebo nabył firmę Tachibana Confectionary Company, producenta mrożonych deserów. Kanebo stworzył nowe produkty, takie jak popularna guma Chewing Bon i zaczął produkować czekoladę. W 1971 roku Kanebo zakupił innego "zamrożonego" producenta deserów, Izumi Confectionary. Przejęcie firmy Watanabe Confectionary Company rozszerzyło linię produktów firmy Kanebo o fasolę, zupy i ciasta ryżowe. W 1976 roku firma zaczęła sprzedawać kawę w puszce marki Belmie w 1976 roku. W 1978 roku została wprowadzona nowa guma do żucia Play Gum.

Źródło: Google


Wraz z przejęciem firmy Yamashiro Pharmaceuticals w 1966 r., Kanebo wkroczyło w kolejną nową dziedzinę działalności. Oddział rozszerzył się o tradycyjne leki ziołowe, z 1976 r.  Dwa lata później Kanebo wprowadził tabletki ziołowe tabletki oraz   linię chińskich leków ziołowych.

Kosmetyki okazały się najbardziej trwałym i dochodowym przedsięwzięciem, gdyż firma Kanebo rozwinęła działalność w skali międzynarodowej w latach siedemdziesiątych. Dystrybucja w Azji obejmowała Tajlandię, Tajwan, Indonezję, Filipiny, Singapur i Hongkong. Kosmetyki Kanebo na Hawajach powstały w 1975 roku. Firma weszła na europejski rynek sprzedaży detalicznej w 1979 roku wraz z wprowadzeniem do salonu kosmetycznego w Londynie. Kanebo założyło wspólne przedsiębiorstwo, Kanebo Cosmetics Europe, Ltd. z UTC International, ustanawiające działania marketingowe w Zurychu. Firma UTC International, grupa magazynowa, dystrybuowała kosmetyki do 1000 punktów w dziewięciu krajach: Szwajcarii, Niemczech, Francji, Austrii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii i Anglii. Firma UTC prowadziła również Jelmoli, ekskluzywny dom towarowy i naturalny rynek kosmetyków Kanebo.

PRZECHODZIMY DO SEDNA! KOSMETYKI! 

Ponieważ firma Kanebo odzyskała swoje dochody, po utracie kontraktu z Dior'em oraz azjatyckim kryzysem gospodarczym,  ponownie podkreśliła, że ​​kosmetyki są źródłem przychodów, zwłaszcza na rynkach zagranicznych. Kanebo po raz pierwszy w lutym 2000 roku weszła na rynek kosmetyków Stanów Zjednoczonych. Firma otworzyła sklep w Nowym Jorku, sprzedając markę kosmetyków Sensai Cellular Performance i Sensai Ex-Bio, a także kosmetyki firmy Kanebo. Bergdorf Goodman w Nowym Jorku zaczął sprzedawać kosmetyki Kanebo w maju następnego roku. W ciągu pierwszego miesiąca pracownicy sprzedali 35 słoików Sensai Ex La Crème, naliczonych jako "facelift w słoiku", po 500 dolarów za słoik.

Dział Kosmetyków Kanebo stale wprowadza produkty dostosowane do najnowszych trendów, stosując nową technologię kosmetyczną. Prawie wszystkie produkty z kolekcji makijażu zawierały  pochodną jedwabiu, ​​aby zapobiec wysuszeniu skóry przez zabarwione pigmenty. Kosmetyki Kanebo dążyły do ​​przyciągnięcia młodych kobiet; Marka Aqua zaczęła konkurować z linią Aupres firmy Shiseido. Wewnętrzna linia produktów do pielęgnacji skóry dla młodych kobiet używała naturalnych składników i stosowała zasady aromaterapii; Kanebo wprowadziła linię do europejskich placówek w lipcu.

W 2000 roku firma zajęła się dystrybucją leków bez recepty i na receptę w sklepach, w których sprzedawano kosmetyki marki Kanebo. Oddział Żywnościowy firmy Kanebo opracował napoje odżywcze wspomagające rozwój dzieci, zdrowie oczu, kontrolę ciśnienia krwi i kontrolę wagi. Na początku 2002 r. Firma Kanebo wprowadziła na rynek produkty "dietetyczne kosmetyki" po przeprowadzonych badaniach klinicznych stwierdziła, że ​​aromat malin pomógł organizmowi spalić tłuszcz i wspomaga utratę wagi. Produkty obejmowały suplementy diety i balsam, które konkurowały z produktami z grejpfruta Shiseido.

Kanebo rozszerzył dystrybucję kosmetyków w Stanach Zjednoczonych. Kiedy Barneys w Nowym Jorku odsłonił nowy dział kosmetyczny wiosną 2002 roku, pojawił się licznik kosmetyków firmy Kanebo. Zgodnie z umową, sprzedaż produktów Kanebo miała być wyłączna od sześciu miesięcy przed tym, jak Kanebo poszukiwał nowych placówek na Zachodnim Wybrzeżu i na Środkowym Zachodzie. Oprócz dwóch produktów marki Sensai, firma Kanebo wprowadziła niedrogą linię kosmetyków pod marką Cynthia Rowley.

Źródło: Google 


Dziś nietypowy post, ale mam nadzieję, że dotrwaliście do końca! :) Dajcie znać, czy post Wam się spodobał. Jeśli interesujecie azjatycką pielęgnacją oraz znacie markę Kanebo, napiszcie, czy znaliście ich historię od początku? A może jest coś co Was zszokowało? Chcecie tego typu posty!? :) 

Źródło: Kanebo

2 komentarze:

Szablon wykonała Sasame Ka z Sayonara Namida