sobota, 5 listopada 2016

Opowieść o Tokoyo - córce samuraja.

Dawno temu żyła sobie młoda dziewczyna, która nazywała się Tokoyo. Swoje dzieciństwo i okres dorastania spędziła przy ojcu - samuraj. Oboje żyli szczęśliwie i dobrze. Młoda Tokoyo dzięki temu, że jej tata był samurajem, stała się bardzo silną i zdolną kobietą.

Pewnego dnia ojciec dziewczyny (był bardzo szanowanym i cenionym samurajem) został wrobiony w spisek. Oskarżono go o otruwanie i osłabianie cesarza, co skutkiem było wygnanie na odległą wyspę. Tokoyo po usłyszeniu werdyktu stała się bardzo przygnębiona i nieszczęśliwa, ponieważ bardzo kochała ojca. Zdeterminowana dziewczyna, chciała znów stać u jego boku, więc postanowiła wyruszyć w podróż za samurajem. 

Sprzedała cały swój dobrobyt, łącznie z posiadłościami, po to aby uzyskać pieniądze na podróż. Szukała bardzo długo, szła w kierunku wybrzeża, gdzie w świetle dziennym, ledwo co, można było zobaczyć odległą wyspę. Próbowała przekonać rybaków, aby przetransportowali ją w owe miejsce, ale zaczęło brakować jej pieniędzy. Odmówili.. Na szczęście tej samej nocy znalazła stare łodzie w zatoce, dzięki którym wyruszyła na wyspę. To było ciężkie doświadczenie, ale została dobrze przeszkolona przez ojca. Gdy dotarła na miejsce było nadal ciemno. Szukała samuraja, bez skutku..

Zmęczona dziewczyna postanowiła odpocząć pod drzewem. Po kilku godzinach snu obudził ją dźwięk szlochającej dziewczynki. Tokoyo postanowiła się schować za krzakiem, gdy już to zrobiła zauważyła małą dziewczynę ubraną w białą szatę oraz kapłana. Stali na skraju urwiska. Przy czym kapłan w dziwnym akcie chciał zepchnąć dziewczynkę. Tokoyo postanowiła ją uratować i zatrzymała mężczyznę. Ten ze zdziwieniem zaczął się tłumaczyć. 

Podobno na tych ziemiach żył starożytny wężo-smok Yofune-Nushi, który zagroził, że będzie terroryzować ludzi na wyspie oraz niszczyć ich przemysł rybny, jeśli raz do roku nie dostarczy się mu młodej dziewicy. Obiecał, iż tak długo jak ludność będzie dotrzymywać umowy smok zostawi w spokoju miasto. 

źródło: klik

Tokoyo postanowiła pomóc i sama przebrana w szatę dziewczynki, ze sztyletem w zębach, zeskoczyła z urwiska do wody, poszukując smoka. Dziewczyna dostała się do jaskini, przed którą znajdował się posąg cesarza. Dziewczyna ze złości wzięła figurę i chciała ją zniszczyć, ale postanowiła zrobić to na powierzchni. Nagle Yofune-Nushi wyszedł z jaskini, podejrzewał, że jest ona składaną ofiarą, więc od razu ją zaatakował. Tokoyo umiejąc się obronić, wbiła sztylet w oko. Smok przestraszony schował się w jaskini. Dziewczyna nie dała za wygraną i ponownie go zaatakowała. 

Gdy Tokoyo go pokonała postanowiła zabrać złego smoka na brzeg. Kapłan nie wierzył własną oczom. Zabrał ją do wioski. Wieść o bohaterskim czynie rozprzestrzeniła się w całej wiosce, w tempie błyskawicznym. Wiadomość dotarła również do cesarza, który wiedział, że smok pluł i klnął na jego posąg. 

Cesarz zdając sobie sprawę, że ojciec Tokoyo był niewinny zniósł z niego wyrok i pozwolił wrócić do córki. Bardzo żałował swojego czynu, więc postanowił ich nagrodzić mnóstwem skarbów. Tokoyo otrzymała przyzwolenie na służenie w pałacu jako wojownik u boku swojego ojca.

Źródło: klik

KONIEC. :D Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o poście! :D

5 komentarzy:

 1. Ciekawa historia. Bardzo fajnie opowiedziana. Chyba najlepsza jaką dotąd czytałam na twoim blogu. Czekam na więcej. 😊😊😊💚💚💚

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow!!! Czytałam z zapartym tchem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo piękna i wzruszająca historia
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie historie, aż chce się czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie historie, aż chce się czytać :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała Sasame Ka z Sayonara Namida